Přinášíme úsměv, pomocné ruce, nohy i mysl.
Osobní asistent - jednodušší život v handicapu

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Osobní asistence

Krajský úřad Středočeského kraje.jpgOsobní asistence

Adresa kanceláře

Okružní 250

Mladá Boleslav 

Provozní doba

pracovní dny

8:00 - 15:30

 

Telefonní kontakt

728 985 457

vedoucí služby

 

723 908 613

sociální pracovnice

 

Kapacita služby

max. 8000hod/rok

max. 30 hod/den

max. 6 klientů v jeden okamžik

 

 

Dostupnost služby

Mladá Boleslav

7dní v týdnu

 

 

Dostupnost služby

Obce a města do 20 km od Mladé Boleslavi

V pracovní dny

Službu poskytujeme v domácím prostředí klienta až 24 hod/den. Dostupnost péče v nočních hodinách je závislá od vyčerpání kapacity v denní době. 

Služba je určena občanům se zdravotním postižením, rodinám s dětmi a seniorům, kteří mají zdravotní omezení způsobené věkem nebo z důvodu zdravotního postižení, chronického onemocnění a dostali se do nepříznivé sociální situace (např. sami bez pomoci druhé osoby si mají problém zajistit osobní hygienu, připravit/podat jídlo/pití, pohybovat se, uklidit si, nakoupit, vyřídit si záležitosti na úřadech, jsou izolováni doma, potřebují obnovit své fyzické dovednosti nebo psychické schopnosti).

Cena je stanovena v rozmezí 90,-Kč až 126,-Kč v souladu úhradové vyhlášky 505/2006 Sb. § 5 odst.2.

Posláním služby je poskytovat odbornou pomoc tak, aby tito občané mohli žít kvalitní, důstojný a plnohodnotný život ve svém přirozeném sociálním prostředí, své domácnosti, kruhu své rodiny. Aby měli zajištěny úkony péče o osobu a domácnost a došlo k udržení jejich kontaktu se společenským prostředím.

Asistentky pomáhají s přesuny z lůžka, s oblékáním, s koupáním, s přípravou a podáním jídla a pití. Poskytují pomoc při chůzi doma i na vycházce. Pomáhají s udržením chodu domácnosti úklidem nebo zajištěním nákupu. V rámci péče se asistentky věnují naplnění volného času klienta společností, předčítáním nebo společně s klientem procvičují jeho motorické dovednosti nebo psychické schopnosti. Pomáhají klientům při doprovodech do školských zařízení, na úřady, k lékařům, na veřejné instituce a služby i na kulturní akce. Asistentky pomáhají také při komunikaci na těchto místech, tak aby došlo k naplnění oprávněných zájmů a práv klientů.

Poslat dotaz

 

Kontakt

 

Popis realizace služby