Přinášíme úsměv, pomocné ruce, nohy i mysl.
Osobní asistent - jednodušší život v handicapu

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Osobní asistence

Krajský úřad Středočeského kraje.jpgOsobní asistence

Kapacita služby: 

135 hodin týdně

7 klientů v jeden daný okamžik

PONDĚLÍ 9:00 -14:30

Dostupnost služby:

Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Bakov nad Jizerou, Skalsko, Bradlec.  

7 dní v týdnu (včetně svátků), nepřetržitě

 

Posláním služby je poskytovat občanům, kteří mají omezení své soběstačnosti zcela individuální pomoc tak, aby mohli žít kvalitní, důstojný a plnohodnotný život ve svém přirozeném sociálním prostředí, své domácnosti, v kruhu své rodiny.  Aby měli zajištěny úkony péče o osobu a domácnost a došlo k udržení jejich kontaktu se společenským prostředím. Zároveň pomoci rodinným pečovatelům snížit zátěž z jejich péče, kterou svému blízkému věnují a pomoci jim nalézt sladění v rodinných, pracovních a pečujících povinnostech. 

Službu poskytujeme v přirozeném prostředí tedy domácnosti uživatele.:

  • Seniorům, občanům se zdravotním postižením a rodinám s dítětem/dětmi.
  • Občanům, kteří mají omezení své soběstačnosti z důvodu věku, zhoršení nemoci, z důvodu zdravotního postižení nebo chronického onemocnění a pro zajištění úkonů péče o svou osobu nebo domácnost potřebují pomoc druhé osoby a proto se dostali do nepříznivé sociální situace. Asistentky uživatelům zajištují individuální pomoc se zajištěním úkonů s  respektem na zachování jejich zvyklostí a s ohledem na udržení soukromí. Poskytují potřebnou pomoc i zcela imobilním uživatelům.
  • Dostupnost služby ve večerních a nočních hodinách nebo víkendových dnech je plně závislá na hodinovém vyčerpání kapacity služby v době od 7:00 - 15:30 hodin. 

Asistentky pomáhají uživatelům s přesuny z lůžka, s oblékáním, s koupáním, s přípravou a podáním jídla a pití. Poskytují pomoc při chůzi doma i na vycházce. Pomáhají s udržením chodu domácnosti provedením běžného úklidu nebo zajištěním nákupu. V rámci péče se asistentky věnují naplnění volného času klienta - předčítáním nebo společně s klientem procvičují jeho motorické dovednosti nebo psychické schopnosti. Pomáhají klientům při doprovodech do školských zařízení, na úřady, k lékařům, na veřejné instituce a služby i na kulturní akce. Asistentky pomáhají také při komunikaci na těchto místech tak, aby došlo k naplnění oprávněných zájmů a práv klientů.

 

Ceník služby  Poptejte službu Kontakt Popis realizace služby