Přinášíme úsměv, pomocné ruce, nohy i mysl.
Osobní asistent - jednodušší život v handicapu

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Osobní asistence

Krajský úřad Středočeského kraje.jpgOsobní asistence

Adresa kanceláře: Okružní 250, Mladá Boleslav IV

Tel: 728 985 457, 723 908 613                       

Provozní doba: PO - PÁ   7:30-16:00 

Kapacita: 20 klientů, max. 7 klientů v jeden okamžik a max. 182 hod./týdně

Dostupnost: 7 dní v týdnu až 24 hod/den. Dostupnost péče ve večerních hodinách a víkendech je závislá na kapacitě služby vyčerpané v denní době. 

Službu poskytujeme ve městě Mladá Boleslav a v obcích a městech do 20 km od Mladé Boleslavi v přirozeném prostředí klienta (v domácím prostředí). 

Služba je určena občanům se zdravotním postižením, rodinám s dětmi a seniorům, kteří mají zdravotní omezení způsobené věkem nebo z důvodu zdravotního postižení, chronického onemocnění a dostali se do nepříznivé sociální situace (např. sami bez pomoci druhé osoby si mají problém zajistit osobní hygienu, připravit/podat jídlo/pití, pohybovat se, uklidit si, nakoupit, vyřídit si záležitosti na úřadech, jsou izolováni doma, potřebují obnovit své fyzické dovednosti nebo psychické schopnosti).

Cena služby maximální je stanovena úhradovou vyhláškou 505/2006 Sb. § 5 odst.2.. Uživatelům účtujeme cenu v rozmezí 90,-Kč až 126,-Kč.

Posláním služby je poskytovat odbornou pomoc tak, aby tito občané mohli žít kvalitní, důstojný a plnohodnotný život ve svém přirozeném sociálním prostředí, své domácnosti, kruhu své rodiny. Aby měli zajištěny úkony péče o osobu a domácnost a došlo k udržení jejich kontaktu se společenským prostředím.

Asistentky pomáhají s přesuny z lůžka, oblékáním, koupáním, s přípravou a podáním jídla a pití. Poskytují pomoc při chůzi doma i na vycházce. Pomáhají s udržením chodu domácnosti úklidem nebo zajištěním nákupu. V rámci péče se asistentky věnují naplnění volného času klienta společností, předčítáním nebo společně s klientem procvičují jeho motorické dovednosti nebo psychické schopnosti. Pomáhají klientům při doprovodech do školských zařízení, na úřady, k lékařům, na veřejné instituce a služby i na kulturní akce. Asistentky pomáhají při komunikaci na těchto místech, tak aby došlo k naplnění oprávněných zájmů a práv klientů.

Poslat dotaz

 

Kontakt

 

Popis realizace služby