Přinášíme úsměv, pomocné ruce, nohy i mysl.
Osobní asistent - jednodušší život v handicapu

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Osobní asistence

Krajský úřad Středočeského kraje.jpgOsobní asistence

Službu poskytujeme v domácnostech klientů a může být poskytována až 24 hod/den. Dostupnost služby ve večerních a nočních hodinách je však plně závislá na vytížení max. kapacity v době od 7:00 - 20:00 hodin. 

Služba je určena občanům, kteří mají zdravotní omezení způsobené věkem nebo z důvodu zdravotního postižení, chronického onemocnění a dostali se proto do nepříznivé sociální situace (např. sami bez pomoci druhé osoby si mají problém zajistit osobní hygienu, připravit/podat jídlo/pití, pohybovat se, uklidit si, nakoupit, vyřídit si záležitosti na úřadech, potřebují udržet nebo obnovit své fyzické dovednosti nebo psychické schopnosti).

Posláním služby je poskytovat těmto občanům odbornou pomoc tak, aby mohli žít kvalitní, důstojný a plnohodnotný život ve svém přirozeném sociálním prostředí, své domácnosti, v kruhu své rodiny a aby měli zajištěny úkony péče o osobu a domácnost a došlo k udržení jejich kontaktu se společenským prostředím.

Služba je určena pro 

  • rodiny s dítětem/dětmi
  • občany se zdravotním postižením bez omezení věku
  • seniory

Kapacita služby 

max. 135 hod/týden

max. 6 klientů v daný okamžik

Dostupnost služby ve městě Mladá Boleslav

v pracovní dny, sedm dní v týdnu (včetně svátků) 

 

 

Dostupnost služby v obcích a městech do 20 km od MB

v pracovní dny 7:00 - 15:00

 

Pomáhejte s námi lidem s handicapem a seniorům VÉST DŮSTOJNÝ ŽIVOT DOMA.

Abychom mohli poskytovat služby v potřebném rozsahu a na potřebných místech potřebujeme uznalé DÁRCE.

Děkujeme proto za zaslání finanční částky na sbírkový účet: č. ú.: 2501070743/2010. S dárci osobně rádi projednáme na jaký účel můžeme jejich dar použít, pro sjednání osobní schůzky volejte na tel.: 720 153 235 nebo 728 985 457. 

Možnosti DÁRCOVSTVÍ: Finanční dar, Darování ze závěti/Poslední vůle, Nákup zboží v e-shopech přes GIVT, Nákupem nebo darováním věcí do našeho Dobrého shopu.

 

Asistentky uživatelům pomáhají s přesuny z lůžka, s oblékáním, s koupáním, s přípravou a podáním jídla a pití. Poskytují pomoc při chůzi doma i na vycházce. Pomáhají s udržením chodu domácnosti úklidem nebo zajištěním nákupu. V rámci péče se asistentky věnují naplnění volného času klienta společností, předčítáním nebo společně s klientem procvičují jeho motorické dovednosti nebo psychické schopnosti. Pomáhají klientům při doprovodech do školských zařízení, na úřady, k lékařům, na veřejné instituce a služby i na kulturní akce. Asistentky pomáhají také při komunikaci na těchto místech tak, aby došlo k naplnění oprávněných zájmů a práv klientů.

Ceník služby  Poptejte službu Kontakt Popis realizace služby