Přinášíme úsměv, pomocné ruce, nohy i mysl.
Osobní asistent - jednodušší život v handicapu

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Pečovatelská služba

Pečovatelská služba

Aktuální kapacita služby:

70 hod/týden

3 klienti v jeden daný okamžik

Dostupnost služby a provozní doba:

Mladá Boleslav a místa do 5 km od MB

7:00 - 21:00 po 7 dní v týdnu včetně svátků

 

Posláním služby je zajistit důstojný život doma lidem, kteří mají omezení své soběstačnosti.  Co nejvíce zachovat jejich zvyklosti, zajistit jim v domácím prostředí pocit soukromí a bezpečí. Pomoci jim uplatnit vlastní vůli a udržet nebo obnovit sociální vztahy. Pomoci snížit fyzickou nebo psychickou zátěž jejich rodinným příslušníkům a pomoci jim zároveň sladit jejich rodinné, pracovní a pečující povinnosti.

Službu

  • Poskytujeme občanům se zdravotním postižením od 18 let věku a seniorům.
  • Poskytujeme občanům, kteří z důvodu svého věku, chronického onemocnění nebo zhoršení zdravotního stavu mají problém bez pomoci druhé osoby si sami zajistit péči o svou osobu nebo domácnost (např. umýt se, dojít na WC, přesunout se z lůžka, obléknout se, připravit si jídlo nebo pití, nedokáží si nakoupit nebo uklidit domácnost, nemohou si sami dojít a vyřídit své záležitosti na úřadě, lékaře nebo veřejné službě). Pečovatelky jsou uživatelům partnerem a stávají se přirozenou součástí jejich života a rodiny aniž by narušovaly jejich dosavadní zaběhlý režim.
  • Poskytujeme i občanům trvale upoutaným na lůžko. Předpokladem pro zajištění takovéto péče je nezbytná dobrá spolupráce s jeho rodinnými příslušníky, terénními zdravotními službami a dalšími osobami, kteří se na péči budou podílet. 
  • Poskytujeme v domácnostech uživatelů. Dostupnost služby ve večerních hodinách a dnech víkendu je plně závislá na objemu vyčerpané kapacity v pracovních dnech od 7:00 do 15:30 hodin. 
Ceník služby Popis realizace služby Poptejte službu Kontakt

 

Aktuality