Přinášíme úsměv, pomocné ruce, nohy i mysl.
Osobní asistent - jednodušší život v handicapu

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Denní stacionář

Denní stacionář

IMG_20200918_165754[2].jpg          IMG_20201106_163058.jpg         IMG_20201106_163345.jpg

Adresa: Okružní 250, Mladá Boleslav IV

Provozní doba: v pracovní dny 7:00 - 17:00, bezbariérový přístup

Kapacita: je 8 uživatelů v jeden daný okamžik

Využít službu lze v libovolné dny a čas v provozní době, ale v pravidelných návštěvách

Cena  služby je stanovena Vyhláškou 505/2006 Sb. § 12 odst 2. Úkony účtované v čase účtujeme v rozsahu od 36,-Kč/hod do 108,-Kč/hod. 

Dopravu do a ze služby zajišťují rodinní příslušníci, ale je možné objednat dopravu našim služebním vozem.

Služba je určena občanům se zdravotním postižením od 18 let výše a seniorům, kteří se dostali do nepříznivé sociální situace z důvodu svého věku, zdravotního omezení (včetně onemocnění demence nebo Alzheimerova choroba). Tedy lidem, kteří si sami bez pomoci druhé osoby nejsou schopni připravit nebo podat jídlo a pití, pohybovat se po bytě nebo venku, obléknout se,  použít WC, mají omezený kontakt s okolním děním, potřebují udržet své fyzické dovednosti nebo psychické schopnosti.

Posláním služby je poskytovat pomoc tak, aby tito lidé mohli žít kvalitní, důstojný život i nadále ve svém přirozeném sociálním prostředí a zároveň jim pomoci obnovit kontakt se společenským prostředím. Zachovat jim tak plnohodnotný a aktivní život doma.

Co klienti dělají. Volný čas tráví uživatelé hraním společenských her, výtvarnými činnostmi, lehkým cvičením, povídáním, vycházkami, sledováním oblíbeného pořadu v TV. Také si hledají na PC zajímavosti. Asistentky se starají aby klienti měli dostatečné pohodlí a pomáhají se vším co bez pomoci sami nezvládají (např. připravují a podávají jídlo a pití, pomáhají s oblékáním, doprovází a poskytují asistenci při chůzi nebo použití toalety. Předčítají, napomáhají klientům při nácviku a upevňování motorických dovedností nebo psychických schopností např. trénováním paměti). Rodinní příslušníci se mohou naplno a bez starostí věnovat svému zaměstnání, svým koníčkům nebo i načerpat síly odpočinkem.  Protože po potřebnou dobu mají péči o svého blízkého zajištěnu u nás v denním stacionáři.

 

Poptejte službu 

 

Kontakt         

 

Popis realizace služby

Krajský úřad Středočeského kraje.jpg

 

 

obrazek_1_GetFile[2].jpg

Projekt Zahradní terapie získal potřebný počet bodů v aplikaci EPP Pomáhej pohybem.

Nadace ČEZ nám v průběhu května 2021 pomůže částkou 24 000,-Kč k financování nákladů na pořízení 6 vyvýšených záhonů a 1 speciální záhon pro službu denní stacionář.

Všem kdo svým pohybem přispěli k získání potřebných bodů děkujeme.

 

Nadace ČEZ nám pomohla částkou 68 850,-Kč k pořízení zvedací plošiny pro denní stacionář v roce 2020 projekt "Elektrická plošina pro denní stacionář".

Škoda AUTO z programu Region bez bariér nám pomohla s náklady na pořízení elektrické zvedací plošiny částkou 60 000,- Kč.

Aktuality

zobrazit více >