Přinášíme úsměv, pomocné ruce, nohy i mysl.
Osobní asistent - jednodušší život v handicapu

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Denní stacionář

Denní stacionář       Krajský úřad Středočeského kraje.jpg

Službu denního stacionáře poskytujeme občanům se zdravotním postižením a seniorům, kteří se dostali do nepříznivé sociální situace.

Nepříznivou sociální situací rozumíme, že mají tito občané z důvodu svého zdravotního omezení problém si sami bez pomoci druhé osoby zajistit osobní hygienu, připravit nebo podat jídlo a pití, pohybovat se po bytě nebo venku, vyřídit si své záležitosti na úřadech, mají omezený nebo žádný kontakt se společenským prostředím.

 

Dostupnost služby je zajištěna v pracovní dny od 7:30 do 16:00 na adrese tř. Václava Klementa 175, Mladá Boleslav. 

Pro klienty zajišťujeme dovoz a odvoz včetně přepravy používané kompenzační pomůcky jako fakultativní úkon.

 

Posláním služby je poskytovat odbornou sociální pomoc tak, aby občané mohli žít kvalitní, důstojný a plnohodnotný život ve svém přirozeném sociálním prostředí své domácnosti a byl obnoven jejich kontakt se společenským prostředím.

 

Cílem služby je občanům zachovat kvalitní, plnohodnotný a aktivní život.

 

Kapacita služby je 5 klientů v jeden okamžik

 

Klienti dochází do služby zcela individuálně dle svých potřeb např. na dopoledne každý den nebo 2x – 3x v týdnu na 6 až 8 hodin. Díky naší pomoci se jejich rodinný příslušník může  naplno  věnovat  svému  zaměstnání v době, kdy péče o jeho blízkého zajistíme ve službě.

Služba nabízí vybavení rodinného typu s možností využití přilehlé zahrádky.

Asistentka se stará aby klienti měli dostatečné pohodlí. Připraví a podá jídlo a pití, doprovází je na toaletu a pomáhá s oblékáním. Klientům předčítá, pomáhá s trénováním paměti a jemné motoriky. Společně se klienti mohou zapojit do hraní společenských her, cvičení. Klienti si spolu povídají, chodí na procházky nebo sledují televizi, ale také mohou pracovat na PC. Klienti, se díky této službě, stávají aktivními, navazují nová přátelství, zdokonalují  své fyzické a psychické dovednosti. 

 

Do denního stacionáře dochází dobrovolníci s pejsky na kanisasistenci. 

V denním stacionáři je zakázáno pít alkohol. Pro kouření je vyhrazen prostor na zahrádce.

 

Informace pro zájemce o službu Denní stacionář.pd

 

Poptejte službu Ceník Kontakt Zašlete nám dar