Přinášíme úsměv, pomocné ruce, nohy i mysl.
Osobní asistent - jednodušší život v handicapu

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Denní stacionář

Denní stacionář

Adresa 

Okružní 250

Mladá Boleslav IV

Provozní doba stacionáře

v pracovní dny

PO  7:00 - 17:00

ÚT  7:00 - 17:00

ST  7:00 - 17:00

ČT  7:00 - 17:00

PÁ  7:00 - 17:00

Prostory stacionáře jsou bezbariérové

Zajištění dopravy do a ze služby

a) rodinným příslušníkem

v libovolné hodiny

b) našim služebním vozem

7:30 - 8:00 dovozy do služby

15:30 - 16:00 odvozy domů

Zajištění oběda je

a) přinesením z domova

b) našim dodavatelem "Dietka"

Kapacita služby

8 klientů v daný okamžik

 

Služba je určena 

občanům se zdravotním postižením od 18 let věku

seniorům

 

Docházet do služby lze

každý pracovní den nebo jen v určité dny

v rozmezí daných hodin, např. 3 až 10 hodin 

v pravidelných návštěvách/dané dny v týdnu

 

Do služby si klienti přináší/nechávají  

obuv na přezutí

náhradní oblečení

inkontinentní pomůcky

pomůcky pro chůzi

svačinu (ovoce/sušenky,apod.)

minerální vodu

 

 

Služba je určena občanům, kteří se dostali do nepříznivé sociální situace z důvodu svého věku, zdravotního omezení (včetně onemocnění demence nebo Alzheimerovy choroby). Tedy lidem, kteří si sami bez pomoci druhé osoby nejsou schopni připravit nebo podat jídlo a pití, pohybovat se po bytě nebo venku, obléknout se,  použít WC, mají omezený kontakt se svými vrstevníky, potřebují udržet své fyzické dovednosti nebo psychické schopnosti. Služba je určena i lidem, kteří by mohli být doma bez dohledu druhé osoby vystaveni riziku újmy na zdraví.

Posláním služby je poskytovat těmto lidem pomoc tak, aby mohli žít kvalitní a důstojný život ve svém přirozeném sociálním prostředí a zároveň jim pomoci obnovit kontakt se společenským prostředím. Zachovat jim tak plnohodnotný a aktivní život doma. Také jejich rodinným příslušníkům pomoci ulehčit zátěž v péči, kterou svému blízkému poskytují.

Asistentky se starají, aby klienti měli dostatečné pohodlí a pomáhají se vším, co bez pomoci sami nezvládají (např. připravují a podávají jídlo a pití, pomáhají s oblékáním, doprovází a poskytují asistenci při chůzi nebo použití toalety. Předčítají, napomáhají klientům při nácviku a upevňování motorických dovedností nebo psychických schopností např. trénováním paměti). Volný čas tráví hraním společenských her, výtvarnými činnostmi, lehkým cvičením, povídáním, vycházkami, sledováním oblíbeného pořadu v TV. Také si hledají na PC zajímavosti.

Rodinní příslušníci se mohou naplno a bez starostí věnovat svému zaměstnání, svým koníčkům nebo i načerpat síly odpočinkem, protože po potřebnou dobu mají péči o svého blízkého zajištěnu u nás v denním stacionáři. 

Pomáhejte s námi lidem s handicapem a seniorům VÉST DŮSTOJNÝ ŽIVOT DOMA.

Abychom mohli poskytovat služby v potřebném rozsahu a na potřebných místech potřebujeme uznalé DÁRCE.

Děkujeme proto za zaslání finanční částky na sbírkový účet: č. ú.: 2501070743/2010. S dárci osobně rádi projednáme na jaký účel můžeme jejich dar použít, pro sjednání osobní schůzky volejte na tel.: 720 153 235 nebo 728 985 457. 

Možnosti DÁRCOVSTVÍ: Finanční dar, Darování ze závěti/Poslední vůle, Nákup zboží v e-shopech přes GIVT, Nákupem nebo darováním věcí do našeho Dobrého shopu.

Podrobné informace zde: CHCI POMÁHAT S VÁMI

 

 

Ceník Cena úkonů účtovaných v čase je 132,-Kč, kdy cena za hodinu využití služby odpovídá 40,- nebo 60,-Kč. 

 

Poptejte službu 

 

Kontakt         

 

Popis realizace služby

 

Krajský úřad Středočeského kraje.jpg

 

 

obrazek_1_GetFile[2].jpg nám v roce2021 pomohla 24 000,-Kč k financování nákladů na pořízení 6 vyvýšených záhonů a 1 speciálního záhonu pro službu denní stacionář. Všem, kdo svým pohybem přispěli k získání potřebných bodů, pro projekt Zahradní terapie děkujeme.

Nadace ČEZ a Škoda AUTO nám v roce 2020 pomohly s financováním pořízení zvedací plošiny díky které je služba zcela bezbariérová. 

Aktuality

zobrazit více >