Přinášíme úsměv, pomocné ruce, nohy i mysl.
Osobní asistent - jednodušší život v handicapu

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Denní stacionář

Denní stacionář

IMG_20200918_165754[2].jpg          IMG_20201106_163058.jpg         IMG_20201106_163345.jpg

 

Adresa

Okružní 250

Mladá Boleslav

 

Kapacita

max. 8 klientů

v jeden daný okamžik

Provozní doba

V pracovní dny

7:00 - 17:00

 

Dostupnost 

Bezbariérový přístup

Libovolně v pravidelných návštěvách

V určité dané dny a hodiny

 

 

Ceník Cena úkonů účtovaných v čase je v rozmezí 36,-Kč/hod až 108,-Kč/hod v souladu Vyhlášky 505/2006 Sb. § 12 odst 2. 

Dopravu do a ze služby zajišťují rodinní příslušníci, ale je možné objednat dopravu našim služebním vozem.

Služba je určena občanům se zdravotním postižením od 18 let výše a seniorům, kteří se dostali do nepříznivé sociální situace z důvodu svého věku, zdravotního omezení (včetně onemocnění demence nebo Alzheimerova choroba). Tedy lidem, kteří si sami bez pomoci druhé osoby nejsou schopni připravit nebo podat jídlo a pití, pohybovat se po bytě nebo venku, obléknout se,  použít WC, mají omezený kontakt s okolním děním, potřebují udržet své fyzické dovednosti nebo psychické schopnosti.

Posláním služby je poskytovat pomoc tak, aby tito lidé mohli žít kvalitní, důstojný život i nadále ve svém přirozeném sociálním prostředí a zároveň jim pomoci obnovit kontakt se společenským prostředím. Zachovat jim tak plnohodnotný a aktivní život doma.

Co klienti dělají. Volný čas tráví uživatelé hraním společenských her, výtvarnými činnostmi, lehkým cvičením, povídáním, vycházkami, sledováním oblíbeného pořadu v TV. Také si hledají na PC zajímavosti. Asistentky se starají aby klienti měli dostatečné pohodlí a pomáhají se vším co bez pomoci sami nezvládají (např. připravují a podávají jídlo a pití, pomáhají s oblékáním, doprovází a poskytují asistenci při chůzi nebo použití toalety. Předčítají, napomáhají klientům při nácviku a upevňování motorických dovedností nebo psychických schopností např. trénováním paměti). Rodinní příslušníci se mohou naplno a bez starostí věnovat svému zaměstnání, svým koníčkům nebo i načerpat síly odpočinkem.  Protože po potřebnou dobu mají péči o svého blízkého zajištěnu u nás v denním stacionáři.

 

Poptejte službu 

 

Kontakt         

 

Popis realizace služby

 

Krajský úřad Středočeského kraje.jpg

 

 

 

obrazek_1_GetFile[2].jpg

Projekt Zahradní terapie získal potřebný počet bodů v aplikaci EPP Pomáhej pohybem. Nadace ČEZ nám v průběhu května 2021 pomůže částkou 24 000,-Kč k financování nákladů na pořízení 6 vyvýšených záhonů a 1 speciální záhon pro službu denní stacionář. Všem kdo svým pohybem přispěli k získání potřebných bodů děkujeme.

 

Nadace ČEZ nám pomohla částkou 68 850,-Kč k pořízení zvedací plošiny pro denní stacionář v roce 2020 projekt "Elektrická plošina pro denní stacionář".

Škoda AUTO z programu Region bez bariér nám pomohla s náklady na pořízení elektrické zvedací plošiny částkou 60 000,- Kč.

Aktuality

zobrazit více >