Přinášíme úsměv, pomocné ruce, nohy i mysl.
Osobní asistent - jednodušší život v handicapu

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Denní stacionář

Denní stacionář       Krajský úřad Středočeského kraje.jpg

Od 1.10. 2020 provozujeme službu na nové adrese: Okružní 250, Mladá Boleslav IV. 

Službu poskytujeme lidem, kteří se dostali do nepříznivé sociální situace. Nepříznivou sociální situací rozumíme, že mají lidé z důvodu svého zdravotního omezení problém si sami bez pomoci druhé osoby připravit nebo podat jídlo a pití, pohybovat se po bytě nebo venku, obléknout se,  zajistit osobní hygienu, použít WC, vyřídit si své záležitosti na úřadech, mají omezený nebo žádný kontakt s okolním děním, potřebují udržet nebo zlepšit své psychické schopnosti nebo fyzické dovednosti.

Pro koho je služba určena: pro osoby se zdravotním postižením i kombinovaným a pro seniory (i se stařeckou demencí nebo Alzheimerovou chorobou).

Věková hranice: od 18 let věku výše a senioři

Posláním služby je poskytovat odbornou sociální pomoc tak, aby tito občané mohli žít kvalitní, důstojný a plnohodnotný život ve svém přirozeném sociálním prostředí a zároveň pomoci obnovit jejich kontakt se společenským prostředím.

Denní stacionář je plně bezbariérový včetně zahrady

Provoz služby v pracovní dny od 7:00 do 17:00 hodin na adrese Okružní 250, Mladá Boleslav

Cílem služby je zachovat občanům s handicapem plnohodnotný a aktivní život doma v jejich přirozeném prostředí (ve své domácnosti nebo u svých blízkých).

Kapacita služby je max. 8 uživatelů v jeden daný okamžik

Využít službu lze v pravidelných termínech, ale zcela individuálně v určité dny a hodiny po provozní dobu např. 5 až 10 hodin od pondělí do pátku nebo jen některý den v týdnu, ale i třeba jen na 3 -5 hodin v určitý den v týdnu.

Jak se do služby klienti dopravují? Přiváží je jejich rodinný příslušník nebo využívají dovozu našim pracovníkem. 

 

IMG_20200918_105734.jpg    IMG_20200918_165754.jpg

Vybavení stacionáře je rodinného typu vhodného jak pro aktivizaci tak i pro odpočinek klientů.  Využíváme zahradu, která je plně bezbariérová a nabízí mnoho možností pro relaxaci i různé terapie a hry.

Co ve stacionáři klienti dělají? Volný čas tráví společně hraním společenských her, výtvarnými činnostmi, lehkým cvičením, povídáním, vycházkami, sledováním oblíbeného pořadu v televizi, ale také díky internetu si mohou na PC hledat zajímavosti nebo komunikovat se svými blízkými. 

Zároveň se asistentky starají aby klienti měli dostatečné pohodlí a pomáhají se vším co klient bez pomoci sám nezvládá, např. připravují a podávají jídlo a pití, pomáhají s oblékáním, doprovází a poskytují asistenci při chůzi nebo použití toalety. Klientům předčítají, napomáhají klientům při nácviku a upevňování motorických dovedností nebo psychických schopností např. trénování paměti. 

                     IMG_20201106_164805.jpg             IMG_20201106_163058.jpg    IMG_20201106_163345.jpg

 

Co stacionář klientům a rodinným příslušníkům přináší?

Ve stacionáři se klienti stávají aktivními a navazují nová přátelství což přispívá k obnově jejich sociálních dovedností. Zdokonalují své fyzické dovednosti a psychické schopnosti, zlepšují se schopnosti vlastní sebeobsluhy, např. naučí se lepší koordinaci pohybů, manipulaci s jídelním příborem, zapínání knoflíků a zdrhovadel, obouvání bot a další.

Rodinní příslušníci se mohou naplno a bez starostí věnovat svému zaměstnání, svým koníčkům nebo i načerpat síly odpočinkem.  Protože po potřebnou dobu mají péči o svého blízkého zajištěnu u nás v denním stacionáři.

 

Poptejte službu Ceník Kontakt Zašlete nám dar