Přinášíme úsměv, pomocné ruce, nohy i mysl.
Osobní asistent - jednodušší život v handicapu

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Denní stacionář

Denní stacionář       Krajský úřad Středočeského kraje.jpg

Službu denního stacionáře poskytujeme občanům se zdravotním postižením od 18 let výše a seniorům, kteří se dostali do nepříznivé sociální situace.

Nepříznivou sociální situací rozumíme, že mají tito občané z důvodu svého zdravotního omezení problém si sami bez pomoci druhé osoby zajistit osobní hygienu, připravit nebo podat jídlo a pití, pohybovat se po bytě nebo venku, vyřídit si své záležitosti na úřadech, mají omezený nebo žádný kontakt se společenským prostředím.

Posláním služby je poskytovat odbornou sociální pomoc tak, aby tito občané mohli žít kvalitní, důstojný a plnohodnotný život ve svém přirozeném sociálním prostředí své domácnosti a zároveň byl obnoven jejich kontakt se společenským prostředím.

 

20180219_081731.jpg

Provoz služby je zajištěna na adrese tř. Václava Klementa čp.175, Mladá Boleslav.

Dostupnost služby je zajištěna v pracovní dny od 7:30 do 16:00 hodin.

Zajišťujeme klientům dovoz a odvoz včetně přepravy používané kompenzační pomůcky.

Cílem služby je zachovat občanům kvalitní, plnohodnotný a aktivní život.

Kapacita služby je 5 klientů v jeden okamžik.

Využít pomoc služby lze individuálně v určité dny a hodiny, ale v pravidelných termínech. Někteří klienti dochází do služby na dopoledne každý den, jiní na 6 až 8 hodin od pondělí do pátku nebo 2x – 3x v týdnu. 

 

20180219_083418.jpgV denním stacionáři je vybavení rodinného typu a na přilehlé zahrádce máme praktické zahradní posezení.

Asistentka se stará aby klienti měli dostatečné pohodlí a zároveň jim pomáhá s aktuálními potřebami.

Připravuje a podává jídlo a pití, pomáhá s oblékáním, doprovází a poskytuje asistenci při chůzi nebo použití toalety. Klientům předčítá, napomáhá jim při nácviku a upevňování motorických dovedností nebo psychických schopností např. trénováním paměti. 

Společně se klienti mohou zapojit do hraní společenských her. Volný čas klienti tráví společně při povídání, vycházkách, nebo zcela sledováním televize, ale také díky internetu si mohou na PC hledat zajímavosti. 

 

 

DSC07831.JPGKlienti, se díky této službě, stávají aktivními a navazují nová přátelství.

Sociálně terapeutické činnosti zdokonalují jejich fyzické a psychické dovednosti, které udržují nebo rozvíjejí schopnosti či dovednosti zejména v oblastech sebeobsluhy. Učí klienty manipulaci s jídelním příborem, zapínání knoflíků a zdrhovadel, obouvání bot a další.

Služba přispívá k rozvoji nebo udržení osobních a sociálních schopností a dovedností podporujících sociální začleňování.

Rodinní příslušníci klienta se mohou naplno a bez starostí věnovat svému zaměstnání díky zajištění péče o jejich blízkého v denním stacionáři po potřebnou dobu.

 

Informace pro zájemce o službu Denní stacionář.pdf.

 Z tisku:

015.png    

Poptejte službu Ceník Kontakt Zašlete nám dar