Přinášíme úsměv, pomocné ruce, nohy i mysl.
Osobní asistent - jednodušší život v handicapu

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace o provozu služeb

Informace o provozu služebDatum konání:
16.3.2020
Datum ukončení:
2.4.2020

Zajištění provozu služeb v krizovém režimu z důvodu pandemie COVID 19

 • Všichni naši uživatelé obdrželi dopis s pokyny ke snížení rizika šíření COVID 19 a s informacemi jakým způsobem bude péče zajištěna.
 • Žádnému z našich zaměstnanců nebyla nařízena karanténa.
 • S ohledem na vyhlášená opatření poskytuje aktuálně terénní sociální péči sociální péči 7 pracovníků přímé péče - asistentek a pečovatelek.
 • Zájemci o sociální službu, uživatelé nebo jejich rodinní příslušníci se mohou obracet prakticky nepřetržitě telefonicky na vedoucí sociálních služeb Ivetu Koudelovou tel.: 728985457, nebo v pracovní dny od 7:00 do 16:00 hod na sociální pracovnici Bc. Irenu Královou na tel.: 723 908 613.
 • Uspokojit zájemce o sociální službu jsme schopni v rozsahu časových i úkonových odpovídajícímu dané situaci zájemce a aktuálním našim personálním možnostem.
 • V případě výskytu onemocnění COVID 19 nebo nařízení karantény zaměstnance nebo uživatele budeme postupovat dle našeho krizového plánu, vždy zcela individuálně aby došlo k zajištění potřeb uživatelů a zachování jejich zdraví. 

Pracovníci poskytující péči používají aktuálně ochranné prostředky, tak abychom zajistili ochranu jejich zdraví a zároveň i zdraví našich uživatelů.

Aktuálně využíváme prostředky:

 • jednorázové rukavice,
 • antibakteriální gel s virucidním účinkem,
 • jednorázové desinfekční ubrousky na povrchy,
 • roušky jednorázové/šité/ 
 • respirátory tř. FFP2,
 • ochranné návleky na boty, 

Díky KÚ Středočeského kraje máme nyní jednorázových roušek a respirátorů dostatečné množství. Také jsme si nějaké roušky sami ušili a získali jsme i darem např. od paní Kundrátové a Benešové, starostky Pískové Lhoty paní Prskavcové a také nám pomohlo i Centrum 83 (poskytovatel sociálních služeb pro osoby s mentálním nebo kombinovaným postižením). Šité roušky předáváme i našim uživatelům. Moc děkujeme všem za naši podporu.

Informace o provozu jednotlivých služeb:

 1. Ambulantní služba denní stacionář: do dovolání dle Nařízení Vlády je provoz služby přerušen. Uživatelé služby byli informováni, že mohou požádat o zajištění nezbytné péče v jejich domácím prostředí v rámci terénních služeb s úhradou dle platných ceníků služeb. 
 2. Terénní sociální služby - osobní asistenci a pečovatelskou službu poskytujeme uživatelům, kde úkony péče nemůže zajistit osoba blízká. Uživatelům kde může péči zajistit osoba blízká byl dojednán postup pro kombinaci zajišťování úkonů péče našimi silami a zajištěním určitých úkonů osobou blízkou. Z důvodu plného zajištění péče rodinným příslušníkem byla po vzájemné dohodě péče u 4 uživatelů na nezbytnou dobu přerušena. 
 3. Odborné sociální poradenství - je poskytováno telefonicky nebo přes e-mail korespondenci. Občané se mohou obracet s požadavky také na zajištění léků  (vyzvednutí receptů a léků a donáška domů). Pomoc s vyřizováním osobních záležitostí na úřadech a veřejných institucích.

Věříme, že se nastalá situace bude ubírat k stálému zlepšování a krizový stav brzy pomine.

Přejeme Vám ve zdraví a bez stresů přečkat nepříznivý čas.

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů