Přinášíme úsměv, pomocné ruce, nohy i mysl.
Osobní asistent - jednodušší život v handicapu

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Níže naleznete aktuální informace k aktivitám, které pořádáme pro veřejnost, nebo ke změnám v námi poskytovaných sociálních službách a další důležité informace.

 

Štítky:
Pomáhej pohybem

Nadace ČEZ dne 25.1.2019 zařadila do aplikace EPP náš projekt Žít doma


Pomozte nám svou aktivitou k získání bodů, které nám pomohou dosáhnout finančního příspěvku 80 000,-Kč od Nadace ČEZ.
Naplňte spolu s námi sen handicapovaným dětem a dospělým i seniorům ,,Žít doma“ se zachováním zvyklostí a s udržením vazeb na své blízké.

Příspěvek Nadace ČEZ použijeme na náklady terénních a ambulantních sociálních služeb jako jsou energie na vytápění v denním stacionáři a mzdové náklady pro asistenty poskytující přímou péči. Pomůžete spolu s námi. 
Děkujeme Vám.
 
    CEZ_EPP_vyzva_480x300.jpg
 

Poskytujeme terénní a ambulantní sociální služby ve městě Mladá Boleslav a v obcích do 20 km od MB po sedm dní v týdnu občanům, kteří jsou z důvodu zdravotního postižení nebo zhoršení zdravotního stavu odkázáni na pomoc druhé osoby pro zajištění běžných činností péče o osobu nebo domácnost.

Asistentky občanům pomáhají při osobní hygieně, s oblékáním, přípravou a podáním stravy. Pomáhají udržet řádný chod jejich domácnosti úklidy a nákupy. Dováží nebo doprovází uživatele služeb do školy, k lékařům, na úřady, veřejné služby a kulturní akce. Pomáhají uživatelům s obnovou nebo udržením jejich fyzických dovedností a psychických schopností.
Občanům s handicapem přinášíme optimální řešení pro ulehčení jejich nepříznivé sociální situace. Jejich rodinným příslušníkům pomáháme ke sladění rodinných, pracovních a pečujících povinností.Dobročinný obchod

Datum konání: 24. 12. 2018 - 1. 1. 2019

Dobročinný obchod v době Vánočních svátků bude uzavřen z důvodu dovolené.

Těšíme se na Vaši návštěvu v novém roce. 

Přejeme krásné prožití Vánočních svátků a mnoho zdraví po celý nový rok.Profesionální provonění ARIA PURA s.r.o.

Náš dobročinný obchod od 24.10.2018 nastoupil cestu profesionálního prodeje.

Zákazníkům zpříjemní chvíle nakupování nejen ochotná prodavačka, ale i příjemná vůně podtrhující zážitek z nakupování.

Na provonění prostor Dobročinného obchodu má zásluhu profesionální zařízení, které příjemnou vůni uvolňuje v nepatrném množství a se stálou intenzitou.

Děkujeme společnosti ARIA PURA s.r.o., která nám za výhodných podmínek  profesionální zařízení včetně dodání příjemné vůně nainstalovala. 

Navštivte náš Dobročinný obchod a odnesete si příjemný prožitek z nakupování.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

20181025_081603 (2).jpgSbírka na automobil pro převoz občanů na invalidiním vozíku

Naše sociální služby pomáhají občanům s vážným zdravotním handicapem především v domácím prostředí, ale klienty také dovážíme k lékařům, na úřady, za veřejnými službami nebo na kulturní akce.

Na dovozy občanů, kteří musí používat invalidní vozík aby se kamkoliv dostali nemáme vhodně upravený osobní automobil. Přitom i oni si zaslouží vést pokud možno co nejběžnější život jako my ostatní.

 _dsc5960.jpg   _dsc5951.jpg

Pomozte nám zasláním finančního daru na transparentní bankovní účet získat automobil, který bude upraven k převozu občanů na invalidním vozíku.

 č.ú.: 2501070743/2010 Fio banka, a.s. 

 

Sbírka má povolení Krajského úřadu Středočeského kraje č.j.181201 ze dne 7.12.2016.

 

Děkuji všem dárcům Iveta Koudelová 

 

                                                                                          

 

 

 

 

 Svépomocná skupina pro pečující v Mladé Boleslavi

 

Leták Dementia - SvSk Mladá Boleslav-page-002.jpg

 Prodej pomůcek pro domácí péči

Datum konání: 2. 5. 2018 - 31. 5. 2018

Zprostředkováváme prodej pomůcek pro domácí péči.

VANA DO LŮŽKA, CHODÍTKO, WC K LŮŽKU.

CENA DOHODOU

TEL.: 792 316 157

20180501_163737.jpg received_2041998035829521[2].jpeg  received_2041999975829327[1].jpegPlán přednášek

Datum konání: 9. 4. 2018 - 31. 5. 2018

Přednášky.jpgKROK K JISTOTÁM

Datum konání: 1. 11. 2016 - 31. 10. 2018

Logo OPZ barevné.jpg

Dne 1.11.2016 zahájily Jistoty Domova,z.ú. projekt ,,Krok k jistotám" CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_023/0001521.

Projekt je zaměřen na nastavení nových procesů v našich sociálních službách, ale i pro vzdělávání neformálních pečovatelů. Bude realizován po dobu dvou let a díky finanční podpoře z Operačního programu Zaměstnanost výzvy Evropského sociálního fondu bude pro neformální pečovatele účast v projektu plně zdarma.

Sestává ze dvou částí. Jedna část je určena pro nastavení nových procesů v našich službách  a druhá část projektu napomůže neformálním - rodinným pečovatelům řešit problémy domácí péče. 

  1. Pro naši organizaci vytvoříme a zavedeme nová řešení a především zajistíme další vzdělávání našich zaměstnanců např. v kurzech, na kterých naše asistentky zvýší svou odbornost pro práci např. s dětským uživatelem s kombinovaným zdravotním postižením, ale i pro práci se seniorem s Alzhaimerovozu chorobou.
  2. Neformální pečovatelé se budou moci účastnit workschopů s odbornými lékaři o specifických problémech, které ovlivňují způsoby pomoci s ohledem k danému onemocnění nebo zdravotnímu postižení. Pečující získají i konzultace individuálního problému, se kterým se v domácí péči potýkají. Získají vědomostí, informace a praktické dovednosti v rámci 24 vzdělávacích akcích, kdy každý měsíc bude realizována jedna vzdělávací aktivita.
  3. Workshopy a semináře budou rozdělených do 3 oblastí -  informace o daných sociálních službách poskytovaných v našem regionu, typech sociálních příspěvků a dávek, praktické nácviky způsobů manipulace a péče o osoby s fyzickým nebo psychickým omezením (jako je manipulace na lůžko, polohování, přesuny, doprovody atd., ale i trénování paměti pomocí kognitivních cvičení a terapií.

Veškeré vzdělávací aktivity budou realizovány v našem školícím středisku v Mladé Boleslavi pro neformální pečovatele zdarma a po dobu vzdělávání jim Jistoty Domova pomohou se zajištěním péče o jejich blízkého

Projekt významně napomůže ke snížení zátěže neformálního pečovatele a zároveň ke sladění rodinných, pracovních a pečujících povinností. Díky projektu budou moci občané i s velmi vážným zdravotním nebo věkovým handicapem vést důstojný život doma ve svém přirozeném prostředí, dle svých zvyklostí s respektem k lidské důstojnosti.

Jste neformálním pečovatelem a zajímáte se o semináře nebo naše sociální služby, kontaktujte nás na tel: 728 985 457 nebo se registrujte k odběru novinek, kdy Vás budeme sami informovat o připravovaných aktivitách. Jak se žije v Domově pro seniory

V rámci projektu ESF ,, Krok k jistotám"

proběhne dne 21.3.2018 (středa) od 15:00 hod. do 17:00 hod. návštěva Domova pro seniory v Mladé Boleslavi.

Vedoucí sociálního úseku a sociální pracovnice Vás provedou prostory Domova pro seniory  a v místní knihovně proběhne krátká beseda s klienty domova a bude možnost dotazů na vedoucí pracovnice.

Prosíme o rezervaci účasti u paní Bc. Ireny Králové telefonem: 723 908 613 nebo e-mialem: irena.kralova@jistotydomova.cz

Počet účastníků je omezen.

Sraz účastníků v 15:00 hod. u hlavního vchodu Domova pro seniory, ul. Olbrachtova 1390/2, Mladá Boleslav.

 Přednášky na 1. čtvrtletí 2018

Datum konání: 24. 1. 2018 - 7. 3. 2018

Přednášky 1.čtvrteltí 2018.jpg